Search
Close this search box.

Ticimax Uzmanı Kimdir

ticimax uzmanı -1222
İçindekiler:

Ticimax Uzmanı Kimdir

Gökhan Vatancı
Gökhan Vatancı

Ticimax, en popüler e-ticaret sistemlerinden biridir. Satıcılar gelişmiş ve hızlı alt yapısı sayesinde ürünlerini satmakta Ticimax’i tercih etmektedir. Son zamanlarda e-ticaretin yükselişiyle birlikte, dijital pazarlama alanında birçok meslek gelişmiştir. Birçoğunun geleceği çok parlak olan e-ticaret profesyonelleri, çevrimiçi mağazaların yükselişinde ön saflarda yer alıyor. Günümüzde de Ticimax uzmanı yetkilileri ile sitenizdeki mağazaları en iyi şekilde yönetebilirsiniz.

ticimax uzmanı -1r

Ticimax Uzmanı Nedir?

E-ticaret ile çevrimiçi mağazanızı daha ileri taşıyın. Bir ticimax danışmanı tüm süreci sizin yerinize yönetebilir. E-ticaret, dijital pazarlama içinde ürün ve hizmetleri çevrimiçi satmayı amaçlayan bir alandır. Akıllı telefonlar ve diğer cihazlar aracılığıyla erişilebilen haber denizinde öne çıkmak çok zor olabilir. Elektronik ticaretin, şirketlerin dijital kanallardaki satışlarını artırmak için ihtiyaç duyduğu uygulama olduğu da söylenebilir. İnternette satın alınabilecek ürünlerin tanıtımını yapmak, kurumsal web sitelerinden, kurumsal sosyal profiller veya özel forumlardaki sohbetler aracılığıyla, farklı markaların ürün ve hizmetlerinin yer alması internette kullanılan bir uygulamadır.

Günümüzde e-ticaret siteleri ile bir şirketin sattığını satın alacak olan tüketici grubuyla bağlantı kurmak artık çok kolaydır. Ve tüm bu kanallar için oluşturulabilecek birçok strateji vardır. Bir e-ticaret uzmanı olmak, büyük dozlarda yenilik ve teknik bilgi gerektiren çok dinamik bir görev gerektirir. Ancak aynı zamanda, ürünün kapsamına hâkim olursanız, tüm bunlar da seviye atlanabilir. Bu nedenle, karma bir profile sahip olmak geleceğiniz için güvenli bir yatırım olabilir.

Ticimax Danışmanlığı

ticimax uzmanı -122

Günümüzde tek bir e-ticaret profesyonel profili yoktur. Bu alanda gerçekleştirilebilecek işlevler çok çeşitlidir ve tamamen şirketin ihtiyaçlarına ve yapısına bağlıdır. Prensip olarak, ürün veya hizmetlerin İnternet üzerinden dağıtım, satış ve tanıtım alanlarıyla ilgilidir. Bu nedenle bazı şirketler farklı uzmanlara sahip bir e-ticaret departmanına ihtiyaç duyabilir.

Bazı şirketlerde e-ticaret ile ilgili farklı departmanlardan profesyonellere ihtiyaç duyarken, diğer işletmelerin bunun için sadece bir kişiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle, profesyonel alanınızda uzmanlaştığınız ve e-ticaret becerilerinizi de dahil ettiğiniz karma bir profil istihdam edilebilirliğinizi sağlayacaktır. Bir ticimax e-ticaret uzmanının temel işlevleri şunlardır:

İçerik pazarlaması ve gelen pazarlama: Sosyal ağlarda içerik üretimini ve ürün ve hizmetlerin yayılmasını desteklemekle ilgilidir. Bütün bunlar marka imajına dikkat etmeyi gerektirir.

Pazar araştırması: Amaç, etkili tanıtım ve büyüme stratejileri geliştirmektir. Diğer şirketlere göre fiyatların gözden geçirilmesi ve konumlandırılması gibi görevlerde vardır.

Satış ve müşteri hizmetlerinin itibarı ve izlenmesi: Metrikler, belirlenen stratejilerin seyrini değerlendirmeye izin verecektir. Gerektiğinde değişiklik ve iyileştirmeler yapmak için müşterilerden ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler dikkate alınmalıdır. Şirketin ürün ve hizmetlerini satın almak mümkün olduğunca basit ve verimli olmalıdır.

SEO Optimizasyonu: Ticimax uzmanının en etkin olması gereken alanlardan biri de site optimizasyonu yaparak sizi arama motorlarında üst sıralara taşıyarak kullanıcıların karşısına daha çok çıkarmaktır. Ticimax E-ticaret sitelerinde SEO çalışması yapmak sizin cirolarınızı artırmanızı sağlayacaktır.

ticimax uzmanı -1r3

Ticimax E-ticaret Uzmanının Avantajları

E-ticarette gerekli olan eğitim programı kişilerin isteklerine göre çok farklı olabilir. Bir ticimax uzmanı ile aradığınız şey, karmaşık stratejiler gerektiren bir şirkette sorumlu bir e-ticaret uzmanıysa, Pazarlama, İşletme, Reklamcılık, Kurumsal İletişim veya ilgili alanlarda kariyer gibi yükseköğrenim çok değerli olacaktır. Veri Bilimi veya Web Tasarımı gibi diğer teknoloji kariyerleriyle birlikte özellikle daha faydalı olabilir. Ayrıca, bu bilgi alanlarıyla ilgili yüksek lisans dereceleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Aşağıdaki tavsiyeler elektronik ticaret için en kullanılabilir bilgilerdir:

  • SEO, PPC ve SEM stratejileri ile marka konumlandırma
  • KPI’lar veya performans göstergeleri oluşturan analiz ve ölçümler
  • Kullanılabilirlik, UX veya kullanıcı deneyimi
  • Çevrimiçi itibar ve sosyal ağlar
  • Prestashop, WooCommerce gibi çevrimiçi mağaza platformlarının kullanımı
  • VTEX veya SAP gibi elektronik ticaret sistemleri
  • CMR yönetim sistemleri veya müşteri ve kullanıcı ilişkileri yönetimi.

Ayrıca bir ticimax uzmanı ile karma bir profile geçerek istihdam edilebilirliğinizi artırmak istiyorsanız, diğer alanlardaki hazırlığınızı tamamlayan belirli kurslar almak da daha pratik olabilir. Gözlemlediğiniz ihtiyaçlara göre aktivitelere gidebilirsiniz.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Ticimax sitenizi yönetecek bir Ticimax uzmanı arıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.[/box]

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerim: