Search
Close this search box.

Diş Hekimi İçin SEO Uzmanı ve Dijital Pazarlama

diş hekimi için seo uzmanı
İçindekiler:

Diş Hekimi İçin SEO Uzmanı ve Dijital Pazarlama

Gökhan Vatancı
Gökhan Vatancı

Diş hekimi için SEO Uzmanı, ortodonti kliniğini sitenizin daha fazla görüntüleme ve tıklama almasına yardımcı olur.

İnternet, günümüzde global çapta milyonlarca kişi tarafından kullanılır. Bu nedenle kurumsal hizmet veren bir firma ya da özel sağlık kuruluşuysanız, size müşterilerinize daha pratik şekilde ulaşmanızı sağlar.

Bu her alanda olduğu gibi ortodonti kliniği için de geçerlidir. Eğer sitenizi ve içeriklerinizi anahtar kelime optimizasyonu kurallarına göre ayarlarsanız tıklamanızı ve görüntülemenizi arttırabilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerinizi arttırabilir, büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar kolay gibi dursa bu işlemler büyük bir profesyonellik gerektirir. Zira yanlış optimizasyon algoritmanın sizi yükseltmesine değil, düşürmesine neden olur. Dolayısıyla SEO uzmanı ile çalışmak büyük bir önem taşımaktadır.

Diş Hekimi Dijital Pazarlaması Nedir?

diş hekimi için seo uzmanı
diş hekimi için seo uzmanı

Dijital pazarlama, markaların kendisini internete taşımasını anlatan bir kavramdır. Bu kapsamda yapılabilecek birçok işlem vardır. Ancak en temelini web siteleri oluşturur. Böylece kendi reklam kampanyalarınızı da daha iyi yapabilirsiniz.

Diş hekimliği için SEO yapıyorsanız klinik web sitesi sayesinde insanların sizinle daha kolay iletişime geçmesini sağlar. Ayrıca bu sayede kendi hakkınızda daha fazla bilgi verebilir, insanların sizi tercih etmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca Yerel SEO çalışmalarıyla birlikte bölgenizde daha fark edilir olabilirsiniz.

Ancak bilindiği üzere Google içerisinde milyonlarca web sitesi vardır. Buna rakipleriniz de dahildir. Eğer onlardan daha fazla görüntülenme ve tıklanma almak istiyorsanız, SEO çalışmaları yapmak büyük bir önem arz eder.

Böylece Google sıralamanızı iyileştirebilir, insanları hizmetlerinizle etkileyerek kliniğinize davet edebilirsiniz.

Diş Hekimi İçin SEO Uzmanı Avantajları Nelerdir?

diş hekimi için seo uzmanı
diş hekimi için seo uzmanı

Diş hekimi kliniği web siteleri, insanlara söz konusu kuruluş hakkında bilgi verir. Hangi hizmetleri sağladıkları, bunları nasıl verdikleri, dentist kadrosu, kurucusu üzerine gerekli bilgileri sağlar. İnsanlar bunları inceleyerek, ne kadar güvenilir olduğuna karar verir.

Ayrıca iletişim numaraları da yer aldığı için ortodonti kliniği ile iletişim kurmasına yardımcı olur. Böylece kısa sürede müşteri sayılarınızı ikiye katlamanızı destekler. Ne var ki burada anahtar kelime doğru bir stratejidir.
Bilindiği üzere internet kullanıcıları, kısa sürede sonuç almak ister. Dolayısıyla en fazla 2-3 site inceleyerek karar verir. Maksimum araştırılacak Google sayfa sayısı 3 olup genellikle ikinci sayfaya geçmeden çözümler bulunur.

Dolayısıyla siteniz ne kadar gerideyse, kliniğiniz o kadar kötü tanıtılacaktır. SEO çalışması burada devreye girerek, size aradığınız çözümleri sunar. Böylece sıralamanızı yükseltebilir, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Diş Hekimi İçin SEO Uzmanı Dijital Pazarlamada Neler Yapar?

diş hekimi için seo uzmanı
diş hekimi için seo uzmanı

Reklam doğru yapılırsa sizi daha iyi tanıtır. Bu geleneksel pazarlamada olduğu gibi dijital pazarlamada da geçerlidir. Dolayısıyla siteniz daha yukarıdaysa, en verimli sonuçları almanızı, kendinizi daha kolay tanıtmanızı sağlar.

SEO çalışması yaparken bu nedenle bazı kurallara dikkat edilir. Böylece kliniklerin daha fazla müşteri çekmesine destek olunur.

Rakip Araştırması

Diş hekimi kliniği için arama motoru optimizasyonu yapılırken ilk olarak rakip incelemesi gerçekleştirilmelidir. Semrush, Screaming Frog, Ahrefs gibi araçlarla diğer kliniklerin neyi nasıl yaptıklarını bilmek, nasıl bir yol izleneceği hakkında size bilgi sunacaktır.

Bunun yanı sıra eksiklerini ve hatalarını görebilir, daha iyi sonuçlar alıp onları geçebilmek için neler yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Teknik İşlemler

SEO kapsamında sitelerin teknik yönden incelenerek, optimize edilmesi de vardır. Bu bakımdan sitenin kodları incelenerek temiz bir düzen meydana getirilir. Böylece daha hızlı açılan sayfalar elde edilir.

Bunun yanı sıra mobil optimizasyona sahip olması, hatalı sayfaların ortadan kaldırılması da teknik kapsama girer. Tüm bu işlemler, Google tarafından kullanılan algoritmanın sizi daha iyi listelemesine yardımcı olur.

İçerik Oluşturma

İçeriğinizi doğru bir şekilde oluşturursanız, reklam çalışmalarınızdan daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk konu yazının SEO uyumlu içerik olmasıdır.

Ardından başlıkla alakalı anahtar kelimeler tespit edilmeli, metin içerisinde doğru şekilde kullanılmalıdır. Görsel ve videolardan da yardım alınmalıdır. Eğer içeriğinizi doğru oluşturursanız, ortodonti kliniğinizin web sitesi Google’da daha yukarıda listelenebilir.

Backlink Ekleme

SEO kuralları arasında backlink büyük bir öneme sahiptir. Böylece Google algoritması sizi daha güvenilir bulabilir. Bu da doğal olarak daha yukarıda listelenmenize yardımcı olur.

Diş hekimi kliniği sitesinin yukarıda görülmesi için alanla ilgili, doğru ve kaliteli backlinkleri kullanmak, daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Dilerseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. 🙂

[button color=”black” size=”medium” link=”https://wa.link/cxrimc” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]Tanışalım[/button]